X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيد

یورو و دلار paypal

کامپیوتر , نرم افزار , تکنولوژی - 3 نکته عجیب در کامپیوتر !

دنیای کامپیوتر بسیار عجیب و شگفت انگیز است اما وجود 3 نکته جالب در آن ، باعث ایجاد سوالات زیادی در ذهن کاربران و حتی کارکنان مایکروسافت شده است که به شگفتی این سیستم هوشمند افزوده است !در ادامه این 3 نکته را مشاهده می فرمایید ؛


1. یک کاربر هندی کشف کرد که هیچ کس نمیتواند پوشه ای به نام CON را درهیچ قسمتی از کامپیوتر ایجاد کند. این چیزی خیلی عجیب… و باور نکردنی است. در مایکروسافت ، کل تیم نمی توانند پاسخ چنین اتفاقی را بدهند!!


- یکی از کارشناسان این شرکت اینگونه پاسخ می دهد : شاید این اتفاق بخاطر نام های رزرو شده است مثلا دستور Copy Con داس که برای کپی کردن بوده است می باشد!


2. یک فایل تکست خالی باز کنید و سپس متن Bush hid the facts را تایپ کرده و آنرا ذخیره کنید. پنجره را بسته و دوباره آن را باز کنید. پس از بازکردن فایل تکست شکلی عجیب خواهید دید!! :surprised :


- پاسخ این مسئله نیز چنین بود : شاید بخاطر نوع انکودینگ (Encoding) نرم افزار Notepad باشد!


3.و اما موضوعی جالب و باور نکردنی که توسط برزیلی ها کشف شد.

مایکروسافت ورد را باز کرده و عبارت زیر را تایپ کرده و دکمه اینتر را بزنید و سپس مشاهده کنید

=rand (200, 99)


پاسخ این موضوع چنین بوده است که این تابعی نهفته در نرم افزار ورد است که جملات تصادفی را تولید می کند. اولی تعداد پاراگراف ها و دومی تعداد جملات هر پاراگراف است. یعنی این فرمول ۲۰۰ پاراگراف هر کدام با ۹۹ جمله را که صدها صفحه می شود تولید می کند!
موضوعات مرتبط: <-CategoryTitle->

برچسب‌ها: <-TagName->

تاريخ : 1396/6/28 | 08:33 | نویسنده : entekhabedu |