X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيد



کامپیوتر , نرم افزار , تکنولوژی - راه اندازی رشته‌های مشترک کامپیوتر با دانشگاه‌های معتبر اروپایی



مراسم بزرگداشت چهلمین سال تأسیس رشته کامپیوتر در دانشگاه شهید بهشتی، با حضور سید حسن صدوق، سرپرست دانشگاه، مهندس نصراله جهانگرد، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، اعضای هیأت علمی بازنشسته و شاغل در دانشکده مهندسی و علوم کامپیوتر و دانشجویان این رشته در تالار ابوریحان مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه برگزار شد.


مهرنوش شمس‌فرد، با ارائه گزارشی از وضعیت موجود این دانشکده اظهار داشت: در حال حاضر ۲۵ عضو هیأت علمی در ۵ گروه آموزشی، راهنمایی و هدایت ۹۰۰ دانشجو را با یک گرایش در دوره کارشناسی و ۴ گرایش در دوره تحصیلات تکمیلی برعهده دارند.

وی با اشاره به جذب ۱۸ دانشجوی خارجی در این دانشکده گفت: در حال مذاکره برای راه اندازی رشته‌های مشترک با دانشگاه‌های معتبر اروپایی هستیم.

رئیس دانشکده علوم و مهندسی کامپیوتر با اشاره به اهمیت رشته کامپیوتر گفت: تامین زیرساخت محاسباتی برای سایر رشته­ ها، فراهم کردن زیرساخت‌های اطلاعاتی تمام سازمان‌ها و مراکز کشور و گستره بسیار وسیع کاربرد در زندگی روزمره بشر تا فناوری‌های فضایی و هسته‌ای پیشرفته نشان از اهمیت این رشته دارد و یکی از معدود رشته­ هاست که در پیش‌بینی علم و فناوری جهان در دهه آینده پیشرو خواهد بود.

منبع: میزان



موضوعات مرتبط: <-CategoryTitle->

برچسب‌ها: <-TagName->

تاريخ : 1396/2/21 | 10:01 | نویسنده : entekhabedu |